Anasayfa / MEKAN REHBERİ / RESTORANLAR & CAFELER
1850 FAVA


Böylesi tarihi bir mekanda, geleneksel tatlar da yepyeni keşiflerle buluşuyor. Fava’nın kapıları, baharın ilk ışıklarıyla açılıyor ve kış gelene kadar konuklarını doğayla birlikte ağırlıyor. Avludan girilen kapalı mekanımızda, yüksek ahşap tavanlı yemek ve toplantı odamız grup davetlerine ev sahipliği yapıyor; bahçedeki şömine ise serin bahar akşamlarında sohbetinizi daha da ısıtıyor

DETAYLAR
Alaçatı Demlik Cafe


Kahvaltı ve Brunch Restoranı · Kafe

DETAYLAR
ASMA YAPRAĞI


‘Kişinin ASMA ya da İNCİR AĞACI altını Yaşam Mekanı yapması… Kendi toprağında SULH… SUKUN içinde yaşamasıdır…’

DETAYLAR
AVRASYA EV YEMEKLERİ & OCAKBAŞI


Okulundan değil ama mutfağından yetişip 30 yıllık yemek tecrübesini Malatya’dan Alaçatı’ya taşıyan şef Mustafa Dumanlıdağ’ın 12 yıl önce hizmete açtığı Avrasya Ev Yemekleri Restoranı Türk mutfağındaki doğu-batı sentezinin en güzel örneklerinden biri olarak deneyimli kadrosu ile 12 ay hizmet veriyor.

DETAYLAR
Avula


Avula, Alaçatı’nın en işlek caddesi Kemalpaşa’da yer alan, yüz elli yıllık bir rum evidir. Mekan tasarlanırken, içinde bulunduğu strüktürü koruyan, sahip olduğu tarihsel özellikleri ortaya çıkarmayı hedefleyen bir yaklaşımla, sade ama etkileyici bir tasarım anlayışı benimsenmiştir. Avula’nın restoran bölümünde farklı mekan kurguları yaratılmaya odaklanılmış, bu anlayış aynı mekan içerisinde iç içe geçmiş bambaşka atmosferler oluşturmuştur. Avula’nın kendine özgü tatları, gece gündüz yaşayan ön bahçede, mekanın kahve ve kokteylleri eşliğinde ya da ismine de ilham veren taş duvarlarla çevrili arka avlunun sakin ve büyülü atmosferinde deneyimlenebilir.

DETAYLAR
BAZLAMA KAHVALTI


Kahvaltı ve Brunch Restoranı

DETAYLAR
BURADAN ŞARAPÇILIK


Üzüm bağlarındaki özenli yetiştirme, tadım aşamasındaki titizlik, paketleme tasarımındaki farklılık Buradan markası için üreten kadınların başarısı.

DETAYLAR
Côté Cour Alaçatı


Tarihi bir mekanda eşsiz Fransız lezzetleri

DETAYLAR
EFLATUN ALAÇATI


Alaçatı’nın tarih kokan arnavut kaldırımlı dar sokaklarından birinde, ufak ama herkesi ağırlamaya can atan Ege’ye Has Rustik Mutfak bir yeriz biz.

DETAYLAR
FAHRİ'NİN YERİ ALAÇATI


Soğuk mezeler, ara sıcaklar, balık çeşitleri, tatlılar ve set menüler

DETAYLAR
KÖŞEKAHVE


2004, Alaçatı, hayal, heyecan, inanç, güven, emek, beyaz, çiçek, başlangıç, mutluluk, sevgi, özen, çaba, anı, aşk, söz, kutlama, özlem, kavuşma, sürpriz, samimiyet, saygı, konuk, dost, sohbet, keyif, değer, yaşanmışlık, aile, 14 yıl ve #bizbirekibiz 14 senelik hikayemizin özü, özeti…

DETAYLAR
KAPARİ BAHÇE


"Suyun iki yakasından" lezzetler bulabileceğiniz Kapari Bahçe’nin menüsünde Ege'nin yerel otlarının yanı sıra Hania Böreği, Yunan Usulü Musakka, Deniz mahsullü Linguine, Santorini Fava, Izgara Ahtapot, Karides Saganaki, Kehribar Beğendi, Karamel Rüyası gibi lezzetleri bulabilirsiniz.

DETAYLAR
KARİNA ALAÇATI


Deniz mahsullerinden oluşan Karina mutfağında, çeşitli ege mezelerini, günlük taze deniz balıkları ve nefis kalamar, karides, ahtapot, istiridye, ıstakoz gibi deniz ürünlerini farklı tatlar da yiyebilirsiniz.

DETAYLAR
KORTO TEKTEKÇİ


Sushi • Cocktail • Tunes

DETAYLAR
Perispri


LEZZET HANE

DETAYLAR
PİZZA LOCALE


Bu bir kaçış planı

DETAYLAR
ROKA BAHÇE ALAÇATI


Ege Mutfağı'nın sıra dışı lezzetlerini sizinle buluşturuyor.

DETAYLAR
Salkım Söğüt Alaçatı


Mutfağından, bahçesine köyde tarlasından baharatına kadar ailemizin ürettiği ürünleri ata tohumundan bugüne kadar süre gelen tüm emeği siz değerli misafirlerimize sunduğumuz yeşillikler içinde Alaçatı'nın en eski taş konakların dan birisi olan avlusunda mesafeli masalarımızla hizmet verdiğimiz evimize bekleriz.Yüksek duvarlar arasında alaçatı merkezde ama bir o kadarda uzakta kendi halinde saklı bir cennet gibi, bir duvarını sarmasıkların sardığı bir köşesinde kocaman akasya ağacının gölgesinde oturabileceğiniz, asmanın altında taş sedirde keyifli bir köşe keyifli bir masa kendinize kesin bulacağınıza inandığımız bir masanız şimdiden rezervedir.

DETAYLAR
YEK RESTORAN


Ege’nin eşsiz coğrafyasında yetişen ve o bölgeye özel malzemeler ile her gün ateşimizi yakıyoruz.Malzemelerimizi özenle seçiyor, kendimizi Ege’nin zengin yemek kültürüne bırakıyoruz.

DETAYLAR