Anasayfa / FESTİVAL VE ETKİNLİK REHBERİ / 12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı

12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı

12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı

 

Kültür Bakanı Ersoy'dan Travel Turkey'deki Çeşme Standına Övgü

50 ülkenin katılımıyla kapılarını açan Türkiye'nin ikinci büyük turizm fuarı Travel Turkey'de, Çeşme Belediyesi, Çeşme Turistik Otelciler Birliği ve Alaçatı Turizm Derneği işbirliğiyle açılan Çeşme standı, bu yıl da fuara damgasını vurdu.

Çeşme standında Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç tarafından ağırlanan Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Çeşme turizmi, 2019 beklentileri ve sorunları hakkında bilgi aldı. Çeşme'ye özgü kokulu mandalinası ve limonunun da sergilendiği ve konuklara ikram edildiği Çeşme standı, fuarın açıldığı ilk dakikalardan itibaren yoğun ilgi gördü. Öğleden sonra gerçekleştirilen kokteylde ise yüzlerce kişi ağırlandı. Kokteyle, Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Çeşme Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın Yeğin, ÇEŞTOB Başkanı Yakup Demir, Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Başkan Yardımcısı Cemil Derici, Alaçatı Turizm Derneği Başkanı Korkut Denizeri, Alaçatı Turizm Derneği Başkan Yardımcısı Sema Aydın, Alaçatı Turizm Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Çetin ve geçtiğimiz yıl Çeşme'den tayini çıkan eski İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Yılmazer ve yüzü aşkın konuk katıldı. Alaçatı Turizm Derneği Orkestrası'nın çaldığı müzikler eşliğinde yapılan kokteyl, bir saat kadar sürdü.

1. GÜN FUARDAN VE KOKTEYLDEN GÖRÜNTÜLER 

       

 

 

12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi; bünyesinde gerçekleşen ticari görüşmeler, satın alıcılarla yapılan anlaşmalar ve artan nitelikli ziyaretçisiyle katılımcıları fuarda hedeflerine ulaştırdı. 2018 yılında turizm sektöründeki gelişmeyle birlikte yeni yıldan daha fazla beklentisi olan katılımcıların yüksek beklentilerini karşılayan Travel Turkey İzmir’in, sektördeki pozitif ivmelenmeye de katkı sağlayacağı fuar sonunda herkesin ortak görüşü oldu. Fuar için görüşlerini bildiren Çeşme Otelciler Ve İşletmeciler Birliği Başkanı Yakup Demir: “12. kez buluştuğumuz Travel Turkey İzmir’le 13’üncüsünde buluşmak üzere bu yılda vedalaştık. Her yıl hem nitelik hem de nicelik olarak gelişen güzelleşen Travel Turkey İzmir’e hem çok yakıştı, hem de İzmir ona çok alıştı. Dün gibi hatırlıyorum. Bu fuarın kararı verilirken hep ihtiyatla yaklaşıldı, ‘olur mu, bu fuar tutar mı’ dendi. Fakat birincisinden 12’ncisine kadar nasıl büyüdüğünü hepimiz gördük. Bu fuar tuttu ve katılımcı ve ziyaretçi sayısını her yıl önemli ölçüde arttırarak bugünlere kadar geldi. Oldukça fazla ziyaretçi ve katılımcıyla buluştuk, konuştuk ve fuarın değerlendirmesini yaptık. Hepsinin ortak görüşü, ‘ hem kalite var, hem samimiyet var, hem de huzur var’ dediler. Partnerlerimizle çok rahat görüşme yaptık, kaliteli işler geldi dediler. Biz Çeşme olarak da çok memnunuz. En çok ziyaret edilen stant olduk. Alaçatı ve Çeşme otellerimizden ciddi katılımcı geldi. Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız da fuardaydı. Sabahtan akşama kadar ziyaretçilerle hasbihalde bulundular, sorunları ve istekleri dinlediler. Netice olarak, Travel Turkey İzmir için vazgeçilmez bir fuar. İZFAŞ ve TÜRSAB tüm detaylarıyla mükemmel bir şekilde organize ediyorlar. Kendilerine bir kez daha teşekkür ederiz” dedi. 

13. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi, 5 -7 Aralık tarihleri İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığıyla sektörü yeniden bir araya getirecek.