Anasayfa / OTELLER / 1850 HOTEL

1850 HOTEL

1850 HOTEL

Alaçatı; Türkiye'nin batı kıyısında yer alan ve ülkenin 3. büyük kenti olan İzmir'in Çeşme ilçesine bağlı bir beldedir. Tarihi, doğası ve kültürel zenginliği ile Türkiye'nin en önemli miraslarından biri olan Alaçatı’nın, birbirinden renkli festivalleri ve saygın markalarına her geçen yıl yenileri eklenmektedir.
Biz de ,Rumların Alaçatı’ya göç ettiği 1850 yılını esas alarak Alaçatı’nın dönüm noktası olan bu tarihi, adımızda kullandık. Alaçatı tarihi ve dokusuna yarattığı atmosferin tüm canlılığını otelimizdeki her türlü detaya yansıttık. 
Rum evlerinden ilham alarak tasarladığımız 1850’nin duvarlarında, Alaçatı'nın tarihine tanıklık etmiş orijinal taşlar kullandık. Mimarisi ve iç tasarımıyla nostaljik bir ev sıcaklığından ilham aldığımız otelin servis kültüründe ise ,yerel lezzetleri bize ait tariflerle harmanlamaya  gayret ettik.
Tarihi yapılar bizim için mucizevi birer hazine. Bu Rum evi de, tarihten payımıza düşen değerli bir emanet...
Alaçatı'nın zengin geçmişinden kalan bu evle tanıştığımızda, epeyce yorgun ve bakımsız bir haldeydi. Onu görür görmez, saklı ruhunu gün yüzüne çıkarmak ve yeniden hayat kazandırmak için sabırsızlanmaya başladık.
166 yıllık bu Rum evine hak ettiği özeni gösterdik. Ne mutlu ki evimiz bugünkü hali ile 1849 yılının ruhunu ve güzelliğini her köşesinde yaşatmayı başardı.Taş merdivenlerden