Anasayfa / OTELLER / 1850 HOTEL

1850 HOTEL

1850 HOTEL

Alaçatı; Türkiye'nin batı kıyısında yer alan ve ülkenin 3. büyük kenti olan İzmir'in Çeşme ilçesine bağlı bir beldedir. Tarihi, doğası ve kültürel zenginliği ile Türkiye'nin en önemli miraslarından biri olan Alaçatı’nın, birbirinden renkli festivalleri ve saygın markalarına her geçen yıl yenileri eklenmektedir.
Biz de ,Rumların Alaçatı’ya göç ettiği 1850 yılını esas alarak Alaçatı’nın dönüm noktası olan bu tarihi, adımızda kullandık. Alaçatı tarihi ve dokusuna yarattığı atmosferin tüm canlılığını otelimizdeki her türlü detaya yansıttık. 
Rum evlerinden ilham alarak tasarladığımız 1850’nin duvarlarında, Alaçatı'nın tarihine tanıklık etmiş orijinal taşlar kullandık. Mimarisi ve iç tasarımıyla nostaljik bir ev sıcaklığından ilham aldığımız otelin servis kültüründe ise ,yerel lezzetleri bize ait tariflerle harmanlamaya  gayret ettik.
Tarihi yapılar bizim için mucizevi birer hazine. Bu Rum evi de, tarihten payımıza düşen değerli bir emanet...
Alaçatı'nın zengin geçmişinden kalan bu evle tanıştığımızda, epeyce yorgun ve bakımsız bir haldeydi. Onu görür görmez, saklı ruhunu gün yüzüne çıkarmak ve yeniden hayat kazandırmak için sabırsızlanmaya başladık.
166 yıllık bu Rum evine hak ettiği özeni gösterdik. Ne mutlu ki evimiz bugünkü hali ile 1849 yılının ruhunu ve güzelliğini her köşesinde yaşatmayı başardı.Taş merdivenlerden yukarı çıktığınızda sizi bekleyen Kemalpaşa odaları ise, Ege mimarisinin ve mimari sanatının gerçek birer örneği. Odalarımızdan birinde, dekoratif bir sıcaklık sunan banyo şöminesi ve Kemalpaşa caddesini izleyebileceğiniz cumba yer alıyor. Diğer odamız ise, 100 yılık dolabı, kütüphanesi ve otantik oturma grubu ile ilk adımınızda sizi içine çekiyor.Dokunduğunuz her köşede, sizin için gösterilen özeni hissedeceğiniz, başka bir zamandan gelmiş, başka bir mekan...Sonuç olarak bulunduğu sokağın güzel ve gurur dolu adıyla: 1850 Hotel Kemalpaşa siz değerli konuklarımızın hizmetinde...
Alaçatı'ya özgü serpme kahvaltı,kahvaltıyı şölene dönüştürmek isteyenler için.Ege’nin zeytinleri,el yapımı reçelleri,çeşitli peynirleri,tarladan sabahın erken saatlerinde koparılmış mis gibi kokan domatesleri,salatalıkları,bol yeşilliği ve el açması Boşnak börek ve mantısı bu kahvaltıya eşlik eder.Alaçatı lezzetlerinden olmazsa olmaz Lorlu ve Sakızlı kurabiye yanında, Çeşme limonundan ev yapımı limonatadaki doğal narenciye tadını mutlaka 1850 cafede denemelisiniz. 
Çabalarımızın sonucunda,Alaçatı’nın doğal ve kültürel zenginliğini, otelimizin her köşesine yansıttık.
Siz değerli konuklarımızın da aynı beğeniyi göstermesi umudu ve dileğiyle…

ADRES:Yeni mecidiye mah.3010 sok. no:3 ALAÇATI ÇEŞME-İZMİR

TEL: 0232 716 6282

GSM: 0532 357 92 54

E -POSTA: rezervasyon@1850alacati.com

WEB: www.1850alacati.com