Anasayfa / FESTİVAL VE ETKİNLİK REHBERİ / 23 Nisan Çeşme'de coşkuyla kutlandı

23 Nisan Çeşme'de coşkuyla kutlandı

23 Nisan Çeşme'de coşkuyla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 99. yıldönümü, Çeşme'de coşkuyla kutlandı.

    

Çeşme'de, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen resmi tören, Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker'in Atatürk Anıtı'na çelenk sunması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. 

Resmi törene, Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara, Garnizon Komutanı Vekili Asteğmen Ozan Aziz Dilber, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın Yeğin, Çeşme Emniyet Müdürü Gürcan Alev, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Emin Yılmaz, Sahil Güvenlik Komutanı Kıdemli Üsteğmen Önder Bulut, Alaçatı Turizm Derneği adına Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sema Aydın, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi parti ve STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, 23 Nisan nedeniyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere İlçe Protokolü tarafından ödüllerinin verilmesinin ardından, Sıdıka Kelami Ertan Ortaokulu öğrencileri, "Dünya Çocukları Dans Gösterisi"ni sundular. Dünyanın değişik kıtalarından ve ülkelerinden, ulusal giysilerle çeşitli halk danslarının sunulduğu gösteri büyük ilgi gördü.