Anasayfa / SÖRF MERKEZLERİ / Active Surf Center

Active Surf Center

Active Surf Center

Alaçatı’nın muhteşem rüzgarı, masmavi denizi ile bütünleşen Alaçatı Active Surf Center‘da, Denizesadece 50 m. uzaklıkta, yılın on iki ayı açık olan  Alaçatı’nın en büyük okulunda, profesyonel eğitmetmenlerden her seviyede ders alabilirsiniz.Türkiye disturıbutoru oldugumuz, dünyanın en büyük markalarından, Starboard, Severne yelkenlerle donatılmıs, Prolimit  akseuarlarla size profeyonel bir hizmet sunmaktadır. Bünyemizde 100 adet profesyonelboard, 50 adet geçiş boardu, 100 adet eğitim boardu ve 130 adet profesyonelyelken, 70 adet geçiş yelkeni, 120 adet eğitim yelkeni ile windsurfun tadınavarabiirsiniz.
 
Okulumuzda;
Güvenliğiniz için kamera sistemi ile donatılmış, özel eşyalarınızı bırakabıleceğiniz kitlitli dolaplar, soyunma odaları, sıcak sulu duşlar, windsurf malzemelerinizi rahatça kurup yıkayabileceğiniz tahta alan ve çim alanı bulunmaktadır.
 
Ayrıca plajımızda Windsurf sonrası şezlonlarımızda yorgunluk atabilirsiniz.
Active Surf Okulun’da eğitimli ve sertifikalı eğitmenlerden herseviyede surf dersi alabilir, Windsurf’u daha iyi öğrenebilir ve bilinci birsekilde ilerleyebilirsiniz. Saatlik başlangıç kursunun sonunda kendi kendinize windsurf yapma becerisini kazanabilirsiniz.
 
Windsurf eğitimlerimiz iki bölümden oluşmaktadır.
1. Beginner;
Malzemenin tanıtımı, denge ve koordinasyon, rüzgar bilgisi (dönüş yönleri), seyir ve yön vermeler, güvenlik önlemleri ve geçiş üstünlükler iolarak temel bilgileri alabilirsiniz.
2. Advance;
Üst seviye dersi olan advance eğitiminde, sudan çıkmak için ‘’waterstart’’ı,  kollarınızın daha azyorulmasına yardımcı olan ‘’trapez’’i kullanmayı öğrenebiliir, dönüşlerinizi pekiştirebilir, yeni bilgiler öğrenebilirsiniz.

KITESURF
Dünya standatlarındaki İKO belgeli ve Türkiye’nin en deneyimli eğitim kadrosu ile bizimle rüzgar’a meydan okumaya ne dersiniz?
Dünya standartlarındaki eğitim sistemi  Level 1 – Level 2 – Level 3 ve freestle seviyesinde ki dersleri alabilirsiniz.
 

BAŞLANGIÇ
I. SEVİYE 

* Güvenlik
* Bölgeyi Tanımak
* Rüzgarları öğrenmek
* Ekipman hazırlamak
* Eğitim uçurtması ile ilk denemeler
Eğitim uçurtması ile yeterli seviyede öğrendikten sonra II. seviyeye geçiyoruz.
 

II. SEVİYE 
* Uçurtma ve güvenlik
* Uçurtmayı kurmak ve toplamak
* Uçurtma kontrolü
* Güçlü bölge'de uçurtma uçurtma kontrolü, zayıf bölge rüzgar penceresinin keşfi.
* Vücudumuz ve uçurtmayı kullanarak su yüzeyinde hareketlenmeler
  ( rüzgar altı ve rüzgar üstü )
* Suda Uçurtmayı toplamak, açmak ve tekrar uçuşa hazır hale getirmek.
 

III. SEVİYE 
* Uçurtma ve board becerisinin pekiştirilmesi
* Boardun üzerine çıkış
* Rüzgar altı ilerleme
* Rüzgar üstü ilerleme