Anasayfa / OTELLER / Ala Otel Special Class

Ala Otel Special Class

Ala Otel Special Class

Mübadele yıllarında Alaçatı'ya gelen göçmen bir babanın kendilerine verilen evi beğenmeyip oğlu adına aldığı tek odalı taş evin kalıntılarından yeniden doğan ve bu sefer bir oğlun babasına ithaf ettiği Alâ Otel, 16 odası ile tarihi ve doğal yapısını koruyan Alaçatı kentsel sit alanı içinde konumlanmaktadır. Mimari projesi Mimar Orhan Bayrak tarafından tasarlanan ve uygulaması Kinesis A.Ş. tarafından gerçekleştirilen otel, Alaçatı'nın cumbalı taş bina geleneğinin modern bir estetik yorumla birleşmesi sonucu ortaya çıkmıştır.

Tam merkezde, koruma alanındaki 1000 metrekarelik bir arsada, mahrem iç bahçeleri olan, avlulu, sessiz hayat alanları gizli olarak tasarlanmış otel, Endonezya'nın farklı adalarından getirilmiş, tamamı doğal, masif el yapımı mobilyalar ve Akdeniz ve tropik bitki florasının başarı ile sentezlenip sergilendiği bahçe peyzajı ile de benzerlerinden farklılaşıyor.

200 yıllık bir arsa ve metruk binadan alınmış taşlarla yapılmış Alâ Otel'in her odası farklı bir dekora sahip. İtinayla ve özel detaylarla süslü tüm odalarda TV, internet, kasa, mini bar, fön makinası, ısıtma ve soğutma sistemli klima, uzaktan kumandalı aydınlatmalı pervane bulunuyor.Yasemin, lavanta, begonvil ve sardunyalarla çevrili bahçesi ve havuz başında da egzotik bitkiler sizleri karşılıyor. Öğlen ve akşam yemekleri için eşsiz menüsünün yanı sıra alkollü ve alkolsüz geniş kokteyl menüsü ve deneyimli bar ekibi de misafirlere hizmet veriyor.Alâ Otel, dünyanın sayılı merkezlerinden biri olan Alaçatı sörf merkezine 4 km uzaklıkta yer alıyor.

Adres: Alaçatı Mh. 13046 Sk. No:1 Alaçatı 35950 Çeşme-İzmir

Tel: +90 232 716 07 80 - +90 533 608 00 78

E-posta: info@alaotel.com

www.alaotel.com