Anasayfa / 12 AY ALAÇATI ETKİNLİKLER / ALAÇATI YENİ YIL ŞENLİĞİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ.

ALAÇATI YENİ YIL ŞENLİĞİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ.

ALAÇATI YENİ YIL ŞENLİĞİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ.

Çeşme Belediyesi ve Alavya Hotel’in ev sahipliğinde düzenlenen Alaçatı Yeni Yıl Şenliği’nin bu seneki teması “Doğanın Ritmine Uyalım” oldu.  Etkinlik her sene olduğu gibi bu sene de Alaçatı’da keyifli bir hafta sonu geçirmek ve yılbaşı alışverişi yapmak isteyenlere rengarenk seçenekler sundu.

Alaçatı Yeni Yıl Şenliği’nde sadece büyükleri değil çocukları da ücretsiz atölye çalışmaları, yazarlar ve sergiler ile buluşturdu. Rengarenk stantlar, sergiler, söyleşiler ve canlı müzik dinletileri ile yılbaşı havasının estiği Alaçatı Yeni Yıl Şenliği yoğun ilgi gördü.

Etkinlik 8 Aralık Cumartesi günü saat 13.00 de Alaçatı İlköğretim Okulu öğrencilerinin heyecanla hazırlandıkları Doğaya Dön adlı seramik sergi açılışı ve ünlü çocuk kitabı yazarı Gökçe Gökçeer’in eğitici ve eğlendirici sohbeti eşliğinde başladı.

Ziyaretçiler etkinliğe katılan isimlerden Danışman Astrolog Sare Palaska’nın ücretsiz söyleşinde finans dünyasında bizi neler beklediğine dair ipuçları aldı, Homeopat Suzan de Cramer ile Homeopati ile dengeli yaşam hakkında bilgi edinip, yemek kitabı yazarı ve restoran şefi Maria Ekmekçioğlu ile sağlığımızda baharatların yerini keşfetti. Son olarak yazar ve Avukma Üreten Kadınlar Kooperatifi’nin kurucularından Güler Sarıgöl ve Biyolog Esra Kartal‘ın doğa ve kadın  üzerine anlatımlarını dinleyip, Türkiye’de ilk kez sergilenen Bir Metrekare Bilim ve Sanat projesini ve Korcan Karar’ın Efes Fotoğrafları Dijital sergisini etkinlik süresince gezdi.

Şenlik organizasyon ekibinden seramik sanatçısı Serap Yurdaer Erboy “Doğayla uyum ve dengenin önceliklerimizin içerisinde olması gerektiğine, paylaşarak çoğaltmak gerektiğine inanıyoruz. Yeni bir yılı kucaklarken farkındalık yaratabilecek, değerli bilgileri edinebileceğimiz, kermes standlarımızda keyifli seçenekler bulabileceğimiz zengin içerikli Alaçatı Yeni Yıl Şenliği’nde bu yıl da bir  araya gelmeyi umut ediyoruz ” diyerek herkesi Alaçatı Yeni Yıl Şenliği’ne davet etmişti. 6. gerçekleşen Alaçatı Yeni Yıl Şenliği ile güzel bir hafta sonu geçiren tüm davetli ve katılımcılar ile seneye 7. buluşmak dileğiyle. 

ETKİNLİKTEN FOTOĞRAFLAR