Anasayfa / ETKİNLİKLER / ALAVYA OTEL 'TEMİZ ALAÇATI' PROJESİ İLE 350 ATIK ŞİŞEDEN YILBAŞI AĞACI

ALAVYA OTEL 'TEMİZ ALAÇATI' PROJESİ İLE 350 ATIK ŞİŞEDEN YILBAŞI AĞACI

ALAVYA OTEL 'TEMİZ ALAÇATI' PROJESİ İLE 350 ATIK ŞİŞEDEN YILBAŞI AĞACI

Alavya Oteli, başlattığı farkındalık hareketi ile temiz bir Alaçatı için yeni bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. İlkini Şebnem & Celal Çapa ve Çeşme Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştirilen çöp toplama etkinliği büyük bir ilgi görünce, daha temiz bir Alaçatı için Alavya ekibi her hafta düzenli olarak bu etkinliği sürdürmek amacıyla yepyeni bir proje başlattı. Komşu işletmelerle el ele, gönül gönüle bir adım atıldı. İkinci hafta Alavya ekibine Köşe Kahve ve ekibi destek sağlayarak Alaçatı sokaklarını tertemiz yaptı. Üçüncü sırada Hoshaff ve ekibi yer aldı. Alavya öncülüğünde her hafta düzenli olarak gerçekleştirilen çevre temizliği projesi müthiş bir ilgi toplayarak, komşu işletmelerin de katılımıyla çevrede müthiş bir güç birliği sağladı. 

FARKINDALIK YARATMAK İSTİYORUZ
Projeye katılan ve destek sağlayan tüm işletmelere gösterdikleri duyarlılık için teşekkür eden Alavya Oteli İşletme Müdürü Meriç Gümüşçap, Alaçatı sokaklarını temiz tutabilmek ve projenin sürdürülebilirliği adına tüm komşularını ve vatandaşları Alavya ile işbirliğine davet etti. Başlattıkları etkinlik ile artık çevrede yaşayan vatandaşların da kendilerine destek olduğunu onların da yaşadıkları evin önündeki çöpleri toplamaya başladıklarını ifade eden Gümüşçap, sosyal sorumluluk projesi gözüyle baktıkları çöp toplama etkinliğini önce Alaçatı’ya daha sonrasında ise tüm Çeşme’ye yaymak isteklerini belirtti.

350 ATIK ŞİŞEDEN YILBAŞI AĞACI

28 haftadır süren çöp toplama projesi, geri dönüşümü hedefleyerek plastik şişe ve pipet, yeni yıl süsüne dönüştü. Plastik sanatın önde gelen isimlerinden Gülnur Özdağlar'ın toplanan 350 atık pet şişe ile yaptığı yeni yıl ağacı, "#welavyaalaçatı" (#alaçatıyıseviyoruz) sloganıyla herkesi çevreye karşı duyarlı olmaya davet edecek. Plastik şişelerin farklı tekniklerle geri dönüştürülmesi ve ışıklarla hazırlanacak yılbaşı ağacı Aralık ayı boyunca Alavya'yı süsleyecek. 

www.alavya.com.tr