Anasayfa / 12 AY ALAÇATI ETKİNLİKLER / HER OKULA BİR KÜTÜPHANE

HER OKULA BİR KÜTÜPHANE

HER OKULA BİR KÜTÜPHANE

Çeşme’de ikamet eden Gül Özerdekli ve grubu Çeşme Gönüllüleri ilçede bulunan her okula bir kütüphane kurmak için harekete geçti. Grup ilk kütüphanesini 15 Eylül Mustafa Çapkan İlkokuluna kurdu.

Yaklaşık bir yıldır Çeşme’de ikamet eden Gül Özerdekli, bir tesadüf eseri Çeşme’de kütüphane eksikliği olduğunu fark etti. Sonraki günlerde ilçedeki okulların da kütüphane ihtiyacı olduğunu öğrenen Özerdekli ve arkadaşları kurdukları Çeşme Gönüllüleri Topluluğu ile Çeşme’de ‘Her Okula Bir Kütüphane’ projesini başlattı. Projelerini sosyal medyaya taşıyan topluluk, buradan kitap desteği çağrısında bulunarak kütüphane kurmak için takipçilerinden destek istedi. Destek çağrısı oldukça fazla karşılık bulunca grup, biriken kitaplarla ilçede ilk kütüphanesini 15 Eylül Mustafa Çapkan İlkokuluna kurdu. 

Alaçatı Turizm Derneği Yk. Üyesi ve Seyahat yazarı Zeynep Boneval web sitesi olan www.yolculukterapisi.com adresinden, dernek üyelerimizi bilgilendirerek ayrıca sosyal medya üzerinden kitap desteği çağrısında bulunarak projeye kitap toplanmasına öncü olmuştur. Kendisine yürekten teşekkür ederiz.
Sizler de, projenin devamı için sadece yeni veya eski kitap bağışı yaparak katkıda bulunabilirsiniz.

İnstagram: cesmegonulluleri

Gönderim Adresi: Gül Özerdekli / 15 Eylül Mustafa Çapkan İlköğretim Okulu 
 Hacımemiş mah. 2020 sk. PK:35930 Alaçatı/ Çeşme

* PTT KİTAP KAMPANYASI İLE %50 İNDİRİMLİ GÖNDERİ YAPABİLİRSİNİZ.