Anasayfa / OTELLER / KESRE OTEL

KESRE OTEL

KESRE OTEL

Kesre Otel, Alaçatı’nın ana caddesinin paralelindeki Cemaliye Sokağı’nda,hem Alaçatı’nın sunduğu yemek, içki, eğlence olanaklarının dibinde,hem de gürültüden,kalabalıktan azade bir konuma sahip,sakin bir otel. Beşi çift, ikisi de ikişer adet tek yataklı yedi odada, toplam on dört yatak kapasitesiyle hizmetinizde. Alaçatı’nın alamet-i farikası taş evlerin modern bir örneği olarak inşa edilmiş Kesre Otel’de, nostaljik mobilya ve aksesuarlarla donatılmış banyolu, klimalı, kasalı odalarda hem yazın hem de kışın huzurlu vakit geçirilebilir.
Geniş bahçede kameriyenin altında sabahları köy kahvaltısının tadına varılabilir; akşamları demlenilebilir. Şezlonglara, minderlere, hamaklara yayılıp dinlencenin tadı çıkarılabilir. Lobideki şömine ve odalardaki kalorifer donanımı, Kesre’yi kış mevsimindeki tatillerinizde de tercih edebileceğiniz bir mekan haline getirir.
Otel, adını, sahiplerinin atalarının Büyük Mübadele sırasında Alaçatı’ya göçmek için yola çıktıkları Batı Makedonya şehrinden alıyor. Şimdi Yunanistan sınırlarının içinde kalan Kastoria şehri, Alaçatılı göçmenlerce Kesre diye anılıyor. Ege’nin tarihsel ve mimari mirasını her anlamda sürdürme iddiasında olan Kesre Otel, Alaçatı içindeki en güzel tatil seçeneklerinden biri.

Adres: Alaçatı Mh. 13047 Sk. No:12 Çeşme - İzmir/Türkiye

Tel: +90 232 716 0606 

 E-posta: info@kesreotel.com 

Web: www.kesreotel.com