Anasayfa / YÖNETİM KURULU / KORKUT DENİZERİ
KORKUT DENİZERİ

KORKUT DENİZERİ

İstanbul doğumlu Korkut Denizeri, eğitim hayatını Turizm Otel ve Restoran İşletmeciliği alanında tamamlayarak, uzun yıllar İstanbul’da devam ettirdiği ticaret hayatını 2016’da Alaçatı’ya taşımıştır.
Ticaret hayatına kafe işletmeciliği ile başlamış, daha sonra aile şirketi olan tekstil üretim ve ihracatı ile devam etmiştir. Buna paralel olarak elektronik güvenlik ve akıllı bina sistemleri alanında İngiltere’den aldığı temsilcilik ile SCN Elektronik Güvenlik Sistemleri’ni kurmuştur.
Bunun yanında 2009 yılında online ticaret sitelerinin gündeme gelmesi ile Parfümerisepeti.com online satış sitesini kurmuştur. Yoğun iş hayatına devam ederken inşaat yatırım olan 403 ortaklı İstanbul Veneris AVM Yönetim Kurulu’nda 6 yıl Yönetim Kurulu Başkanı görevini yapmıştır.
Yaşadığı yoğun iş temposundan ve ailesinde yaşadığı sağlık sorunlarından kaynaklı olarak 2015 yılında tüm iş yerlerinin üretimini durdurmuş ve hayalindeki sakin huzurlu yaşam için Alaçatı’ya yerleşmiştir.
2016 yılından -2019 yılına kadar “INSULA Alaçatı” markası ile aynı çatı altında 6 odalı butik otel ve hem ege hem de dünya mutfağı lezzetlerini sunan bir restoran işletmeciliği yapmıştır.
Sosyal medyada #12ayalaçatı ve #kışındaalaçatı sloganları ile Alaçatı’yı sadece sezonluk değil 12 ay yaşayan bir belde olarak tanıtmak amacıyla, işletmesini de 12 ay sezon standartlarında açık tutarak Alaçatı’nın yaşaması ve yaşatılması için bir mücadele başlatmıştır.

Birleştirici ve yapıcı bir yaklaşım benimseyen Korkut DENİZERİ birçok Alaçatı severi bir araya getirerek, Alaçatı’nın tarihi köy dokusunu korumak; yerel lezzet ve markaları desteklemek; köy içinde yaşayan yerli halkla, esnafla, kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri ile birlikte çalışarak köy yaşantısını korumayı amaç edinmektedir.

NEJAT ÇELİKOK
NEJAT ÇELİKOK

MUSTAFA DUMANLIDAĞ
MUSTAFA DUMANLIDAĞ

KAYHAN ÖLMEZER
KAYHAN ÖLMEZER

CELAL BAYRAKTAROĞLU
CELAL BAYRAKTAROĞLU