URLA

URLA

Yazar: Zeynep Boneval

Çeşme yarımadasında aradığınız naif, özgün ve doğal keşifler ise rotanızı, telaşsız ruhu, insancıl ve dosthane atmosferi, mis gibi havası ile tam bir Ege kasabası olan Urla’ya çevirmenizi tavsiye ederiz.
Muhteşem taş binaları ile özgün ve doğal dokusunu koruyan Eski Urla kasabası, harika balıkçıları ile sakin Urla sahili, yemyeşil tarlaları, at çiftlikleri, dizi dizi bağları, şirin köyleri ile nefis bir keşif Urla.
Ne de olsa Nobel ödüllü Rum şair Yorgo Seferis’in ilham aldığı, mübadele ile Yunanistan’dan gelen Necati Cumalı’ya yuva olmuş, Tanju Okan’ın şifa bulmaya geldiği yer Urla.
Rum mimarisinde nefis taş konaklara ev sahipliği yapan Eski Urla‘da, Zafer Caddesi Sanat Sokağıismini almış, üzerinde ve civarında birçok bina restore edilerek seramik ve resim atölyeleri, özgün el işi butikleri, karakterli ve prensip sahibi kafe ve restoranlara ev sahipliği yapmaya başlamış, bir yandan da eski kitapçı, sahaf, antikacı, terzi, kasap, manifaturacı ve kahvehaneler hala yaşıyor. Eski ve yeninin buluştuğu çok naif, doğal ve gerçek bir ruha sahip.
Urla keşif ve önerileri için: http://www.yolculukterapisi.com/urla/

SAKIZ ADASI
SAKIZ ADASI

SIĞACIK VE SEFERİHİSAR
SIĞACIK VE SEFERİHİSAR

ŞİFNE
ŞİFNE

ÇEŞME ve ILICA
ÇEŞME ve ILICA