ETKİNLİK REHBERİ

Anasayfa / Etkinlik Takvimi / EKİM 2019 / 6. GERMİYAN FESTİVALİ
 EKİM 2019 / 6. GERMİYAN FESTİVALİ

EKİM 2019 / 6. GERMİYAN FESTİVALİYAKALAŞAN ETKİNLİKLER

 Kapari Bahçe her cumartesi canlı müzik

Her cumartesi canlı müzik eşliğinde Alaçatı keyfi devam ediyor.

Rezervasyon: 0232 716 00 94

www.kaparibahce.com


Her hafta cumartesi/2019

ETKİNLİKLER Kapari Bahçe her cumartesi canlı müzik

Detaylar
 HER OKULA BİR KÜTÜPHANE

Çeşme’de ikamet eden Gül Özerdekli ve grubu Çeşme Gönüllüleri ilçede bulunan her okula bir kütüphane kurmak için harekete geçti. Grup ilk kütüphanesini 15 Eylül Mustafa Çapkan İlkokuluna kurdu.

Yaklaşık bir yıldır Çeşme’de ikamet eden Gül Özerdekli, bir tesadüf eseri Çeşme’de kütüphane eksikliği olduğunu fark etti. Sonraki günlerde ilçedeki okulların da kütüphane ihtiyacı olduğunu öğrenen Özerdekli ve arkadaşları kurdukları Çeşme Gönüllüleri Topluluğu ile Çeşme’de ‘Her Okula Bir Kütüphane’ projesini başlattı. Projelerini sosyal medyaya taşıyan topluluk, buradan kitap desteği çağrısında bulunarak kütüphane kurmak için takipçilerinden destek istedi. Destek çağrısı oldukça fazla karşılık bulunca grup, biriken kitaplarla ilçede ilk kütüphanesini 15 Eylül Mustafa Çapkan İlkokuluna kurdu. 

Alaçatı Turizm Derneği Yk. Üyesi ve Seyahat yazarı Zeynep Boneval web sitesi olan www.yolculukterapisi.com adresinden, dernek üyelerimizi bilgilendirerek ayrıca sosyal medya üzerinden kitap desteği çağrısında bulunarak projeye kitap toplanmasına öncü olmuştur. Kendisine yürekten teşekkür ederiz.
Sizler de, projenin devamı için sadece yeni veya eski kitap bağışı yaparak katkıda bulunabilirsiniz.

İnstagram: cesmegonulluleri

Gönderim Adresi: Gül Özerdekli / 15 Eylül Mustafa Çapkan İlköğretim Okulu 
 Hacımemiş mah. 2020 sk. PK:35930 Alaçatı/ Çeşme

* PTT KİTAP KAMPANYASI İLE %50 İNDİRİMLİ GÖNDERİ YAPABİLİRSİNİZ.


ETKİNLİKLER HER OKULA BİR KÜTÜPHANE

Detaylar
 The Stay Warehouse, Alaçatı'da Sinema Keyfi Devam Ediyor

23 Şubat Cumartesi Saat: 21:00

ETKİNLİKLER The Stay Warehouse, Alaçatı'da Sinema Keyfi Devam Ediyor

Detaylar
 EMITT 23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında tekrar Çeşme Rüzgarı Esti

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde başlayan, dünyanın ve Türkiye'nin dört bir yanından tatil rotalarını aynı platformda bir araya getiren fuarın açılışı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımıyla yapıldı. Bakan Ersoy, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, göreve geldikten sonra turizmdeki hedefleri revize ettiklerini, 2023 hedeflerini 70 milyon turist, 70 milyar dolar gelir olarak değiştirdiklerini söyledi. Nitelikli turist hedefini gerçekleştirmek için öncelikle turizme bakış açısının değiştirilmesi gerektiğini vurgulayan Ersoy, ayrıca maliyet odaklı değil gelir odaklı, arz odaklı değil talep odaklı turizme öncelik verilmesinin önemine işaret etti.

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, İzmir'de gerçekleştirilen Travel Turkey'de Çeşme'yi en iyi şekilde tanıtmaya çalıştıklarını belirterek, "Bu yıl da Türkiye'nin en önemli uluslararası turizm fuarı olan EMITT'de Çeşme standımızı açarak, dünyanın dört bir yanından gelecek olan konuklara Çeşme'mizi tanıtacağız. Fuara çok iyi hazırlandık. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi, bu yıl da fuarda en çok ses getirecek turizm destinasyonu olacağımıza inanıyorum" dedi. 

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Alaçatı Turizm Derneği Başkanı Korkut Denizeri, Alaçatı Turizm Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Çetin, Alaçatı Turizm Derneği üye kuruluşları, Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkanı Yakup Demir ve Çeşme sevdalısı ziyaretçiler ile ilk gün açılış kokteylimiz gerçekleştirildi. Alaçatı Caz Orkestrası eşliğinde konuklara Çeşme bölgesine ait limonata ve çeşitli ikramlarda bulunuldu. 

Alaçatı Turizm Derneği Başkanı Korkut Denizeri, " Turizm fuarlarında beldemizi tanıtmaktan ziyade aslında genel algıyı yönetmemiz önemli. Biz bu tarz etkinliklerde sadece Alaçatı'yı değil Çeşme'yi de temsil ediyoruz. Alaçatı Turizm Derneği olarak ÇEŞTOB'la birlikte hareket ediyoruz. Burada ortak bir sinerji oluşturup tüm beldeyi tanıtmaya çalışıyoruz. Ülkemizde ekonomik kriz olmasına rağmen 2018 sezonu bizim için iyi geçti. Özellikle havaların güzel olmasıyla Eylül ayını da doluluk anlamında çok güzel geçirdik. Dolar ve Euro'nun artşı da iç piyasaya yaradı ve 2018 sezonunda yabancı turist sayımızda da gözle görülür bir artış yaşadık. 2019'da, 2018'in vermiş olduğu enerji ile çok güzel geçecek" dedi. 

Turizmin geleceği konusu esasında çeşitli paneller ve etkinlikler kapsamında 4 gün süren fuarda standımızı ziyaret eden çeşitli kurum ve kişilerle faydalı görüşmeler gerçekleştirildi. 

FUARDAN KARELER

          

               


Türkiye'nin en önemli uluslararası turizm fuarı olan, İstanbul'daki EMITT Turizm Fuarında Çeşme standı"Bölge Tanıtımını Yansıtan En iyi Stand" plaketini alarak bu yıl da ses getirdi.

ETKİNLİKLER EMITT 23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında tekrar Çeşme Rüzgarı Esti

Detaylar
 TASTİNG ALAÇATI

26-27-28 NİSAN 2019

ETKİNLİKLER TASTİNG ALAÇATI

Detaylar
 EYLÜL 2019 / 5. ULUSLARARASI ÇEŞME KLASİK MÜZİK AKADEMİSİ VE FESTİVALİ

ETKİNLİKLER EYLÜL 2019 / 5. ULUSLARARASI ÇEŞME KLASİK MÜZİK AKADEMİSİ VE FESTİVALİ

Detaylar
 NİSAN 2019 - 10. ALAÇATI OT FESTİVALİ

ETKİNLİKLER NİSAN 2019 - 10. ALAÇATI OT FESTİVALİ

Detaylar
 HAZİRAN 2019 7. ÇEŞME OPEN SATRANÇ TURNUVASI

ETKİNLİKLER HAZİRAN 2019 7. ÇEŞME OPEN SATRANÇ TURNUVASI

Detaylar
 AĞUSTOS 8.ILDIRI KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

ETKİNLİKLER AĞUSTOS 8.ILDIRI KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

Detaylar
 MAYIS 2019 3. REİSDERE ULUSLARARASI UÇURTMA FESTİVALİ

ETKİNLİKLER MAYIS 2019 3. REİSDERE ULUSLARARASI UÇURTMA FESTİVALİ

Detaylar
 TEMMUZ 2019/ ILICA'DAN ATA'YA SELAM ETKİNLİĞİ

ETKİNLİKLER TEMMUZ 2019/ ILICA'DAN ATA'YA SELAM ETKİNLİĞİ

Detaylar